ST0-237 ST0-29B ST0-237 ST0-29B Akçaabat Köftesi

GERİ

TBMM'de Bir Akçaabatlı

Trabzon Akçaabatlı hemşehrimiz, TBMM Genel Sekreterinden örnek çalışma

 

Meclis"te israfa son 

TBMM'nin araçlarına, araç takip sistemi geliyor. Meclis'in Ankara'da 94, İstanbul'daki 43 aracına, araç takip sistemi takılacak.

Başta Genel Sekreter İrfan Neziroğlu'nun makam aracı olmak üzere, Meclis havuzunda bulunan milletvekilleri, heyetler ve idari teşkilat için kullanılan, parti gruplarına tahsis edilen araçlara, otobüs, minibüs, pikap, kamyon, kamyonetlere bu sistem takılacak. Meclis Başkanlık Divanı üyeleri, grup başkanvekilleri ve komisyon başkanlarının makam araçları bu sistemden muaf tutulacak.

Bilgisayar programında, her aracın bir sicili olacak; aracın fotoğrafı, hangi gün, kim tarafından kullanıldığı yer alacak. Böylece araçların güzergahları izlenebilecek.

Sistem için 1-2 hafta içinde ihale süreci sonuçlanacak. Şirketler davet edilerek, uygun fiyatı veren firmayla anlaşma imzalanacak. Aracın ekonomik ömrünü tamamladığına komisyon karar verecek

Meclis araçlarıyla ilgili yeni bir dizi çalışma daha yapılacak.

Aracın ekonomik ömrünü tamamlayıp tamamlamadığının belirlenmesi için bir komisyon kurulacak. Destek Hizmetleri Başkanlığı'nda, içinde tamirci, mühendis, şoför, garaj amirlerinin olduğu komisyon, tek tek araçları gözden geçirecek, bir raporla aracın ekonomik ömrünü tamamlayıp tamamlamadığına karar verecek.Ayrıca, araç talepleri bilgisayar ortamından yapılacak.

Diğer yandan TBMM idari teşkilatındaki başkanlara makam aracı tahsisine son verilecek.

 

“GİTTİĞİ YERİN HESABINI VERECEK”

 

Akçaabatlı hemşehrimiz TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, yeni uygulamaya ilişkin soruları yanıtladı. Neziroğlu, araç takip sistemini, kuruma örnek olması için kendi aracına da taktıracağını ifade etti. Uygulamayla keyfi araç kullanımına büyük ölçüde son verileceğini belirten Neziroğlu, “Beklentimiz, kamuda karşılık bulması, bu bizi mutlu eder” dedi.

Meclis dışındaki özel işlerine makam aracıyla gitmediğini dile getiren Neziroğlu, “Başkanımız da kamuda savurganlık konusunda oldukça hassas. Amacımız, bir sistem kuralım, keyfi olmasın. Halkımız kamuya ait hakların denetlendiğini bilerek, devlet kurumlarına olan güvenlerini tazelesin istedik. Denetleme olmadığında gerçek, suistimallerle söylentiler birbirine karışıyor. Kamusal alanda güven zedeleniyor. Kamuya ait araç kullanan gittiği yerin hesabını da kamuya verecek” diye konuştu.

GELECEK YIL ARAÇ KİRALANMAYACAK

 

İrfan Neziroğlu, araçlarla ilgili, “bir norm kadro çalışması” yaptıklarını ifade ederek, Meclis'te kaç aracın olduğunu, hangi aracın, nerede, şu ana kadar nasıl ve kaç kilometre kullanıldığına dair bir çalışma gerçekleştirdiklerini anlattı.

 

GülNet İnternet Hizmetleri Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok. Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2  Trabzon / TÜRKİYE Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59                 Powered by GÜLNET 


   www.betonhelva.com


www.trabzonhasirbilezik.com