ST0-237 ST0-29B ST0-237 ST0-29B Akçaabat Köftesi

GERİ

Trabzonlular Feshane'de Buluştu

Trabzon Dernekleri Federasyonunca Trabzon'un fethinin 552. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen tanıtım günleri, İstanbul EyüpFeshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde başladı. Trabzon Dernekleri Federasyonu'nca düzenlenen Tanıtım Günleri'nin açılışında Trabzon folklor ekibi gösteri sundu.  
Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Demir, etkinliği Trabzon'un fethinin 552. yıl dönümü dolayısıyla şehri tanıtmak amacıyla etkinliği düzenlediklerini söyledi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ve Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu da Feshane'yi ziyaret ederek, stantları dolaştı, Trabzonlu konuklarla sohbet etti.
  Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Demir, yöresel ürünlerin sergilendiği standların yer aldığı etkinlikte, her gün özel gösteriler düzenleneceğini ve Karadenizli sanatçıların sahne alacağını kaydetti. 
Geçmişi bilmeden geleceğe hareket edilemeyeceğini ifade eden Demir, "Vatandaşlar, Trabzon'u yemeği, kültürü ve müziğiyle 4 gün boyunca yaşayacaklar" dedi.  
Etkinliğe ziyaret eden vatandaşlar, Karadeniz mutfağına özgü lezzetleri tatma fırsatı buldu. Yöreye ait eserlerin, eşyaların, giysilerin yer aldığı standları ve sergileri gezen ziyaretçiler, horon oynayan ekipleri ilgiyle izledi. 
  Etkinlik kapsamında yarın, dünyanın en büyük kuymağı yapılacak. Volkan Konak ve İsmail Türüt'ün de sahne alacağı ve lazer gösterilerinin düzenleneceği etkinlik, 29 Eylül Pazar günü sona erecek.
  Öte yandan, Guinness Rekorlar Kitabı'na başvuru için 26 Ekim 2014'te düzenlenecek etkinlikte de dünyanın en büyük kuymağının yapılacağı bildirildi.

GülNet İnternet Hizmetleri Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok. Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2  Trabzon / TÜRKİYE Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59                 Powered by GÜLNET 


   www.betonhelva.com


www.trabzonhasirbilezik.com